Co teda vlastně chci..?

20. října 2012 v 16:42 | Baka - chan |  Jednorázovky
Aneb (opravdu) krátký výlev, téma: odlišnost.
Rychlé promítnutí minulého roku a překážky, se kterými jsem se musela díky tomu potýkat.
Výsledkem je, že už se tak neoblíkám a když ano, rozhodně ne do školy. Neznamená to, že jsem ze sebe udělala ovečku,
zkrátka jsem měla pocit, že provokuju lidi i když se nikdo neozval (nebo taktně mlčeli..?). Zajímavé je, že až teď, když jsem se uklidnila, křičí na mě malí kluci "Emo!"..
Obrázek, který si o mě udělali lidi ze školy už nemám šanci změnit. Ale už raději přestávám vyčnívat. Uznávám, že se někdo nebojí, je hrdý na svůj styl apod. a chodí jak se mu zachce. Já mám ale bohužel až moc nízké sebevědomí na to, abych něco takového zvládla.
A tak se učím, chodím v džínách a tričku a ve třídě s lidmi probírám jen běžné věci.

Ikdyž.. Punk, rock, jrock, emo a jánevímcoještě sraz... to je jiná.
Tam se vyfiknu a nemusím se ničeho bát.
Mám pocit, že bych dnes mohla vyniknout. Zazářit v mase obyčejných lidí. Proplouvat chodbou s hlavou hrdě vztyčenou bez ohledu na to, co si o mě ostatní myslí. Nesahají mi ani po paty, nestojí mi za nejistotu, kterou by ve mě mohli zahlodat.
Tričko s mou oblíbenou kapelou, nové kalhoty s cvočky a řetězy.. Návleky, spíš takové bezprsté rukavičky. Lebka měla v očích zasazené stříbrné kamínky. Linky, řetízky. Kříž od mého kamaráda.

Sednu si na volné místo a v uších mi řeže kytara. Dokonalá hudba a její text. Obrazy v mysli zmizí, když se blížím ke konci cesty. Vystoupím. S očekáváním toho, co nový den přinese. Radost nebo křivdu a zklamání? Možná se mi podaří jentak proplout. Ke škole se začínají trousit mladší i starší žáci. Holčičky s culíčky, trička s veselými potisky, kočičkami, pejsky. Pestré batůžky. Kluci s mikinami, třičtvrťáky, tmavými batohy, s technem v uších. Jdu dál..
Zhroutím se do lavice a než si dovolím na chvíli zavřít oči, prolétnu jimi třídu. Holka, která sedí o uličku dál si něco gelovými nehty ťuká do mobilu a prohrabuje si při tom vlasy plné peroxidu. Možná se jí prožral až do mozku.

Třída se postaví. Až s příchodem učitele mi klesá sebevědomí. Je to automatické. Přežiju to.
Pár podhrdavých, znechucených a upřených pohledů se mi ten den vrylo do hlavy. Začínám mít strach. Sundávám rukavičky. Nikdo nic neříká, ale vím, že jsem tu jen trpěná. Nepatřím sem. Sem ne.
,,Sem se to nehodí.."
Sňala jsem řetěz z kalhot a krk ochudila o pár řetízků. Pročesala si vlasy, aby přestaly trčet i když to byl ráno úmysl. Cítím na sobě zlé pohledy. Ale vždyť se na mě nikdo ani nepodíval. To je fuk. Cítím je.

Jsem hrdá na to, že jsem jiná. Hrdá na svoji existenci, myšlenky a názory. Vždycky jsem chtěla taková být, tak vypadat. Ale zde.. Zde to není dovoleno. Škoda nosit to.. na takovém místě jako je tohle. Škoda mít jiné názory.. na takovém místě, kde je nikdo nevyšlyší.. Černé ovce vynikají, snadno tak přijdou o život. Jednou skončí s rozpáraným hrdlem. Proč? Pro svoji viditelnost, kterou tak daly šanci predátorům a silnějším.

Je to póza. Všechno je to jen póza. Dost už bylo masek, gest.. dost už bylo toho všeho. Zbavila jsem se toho oblečení, poskládala ho na kupičku a vložila ho do nejzasšího kouta skříně. Nemůžu to nosit. Ne tam. A pokud je to někde povoleno, tak tam, kde jsou lidi jako já.

Proč plýtvat svou výjimečností ve stádu plném ovcí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shirayuki Shirayuki | 20. října 2012 v 20:21 | Reagovat

Přesně tyhle pocity mám i já. Je to jeden z důvodů, proč jsem před nedávnem udělala to, co jsem udělala. Byla to pitomost, řešit tyhle věci útěkem a o to horší, že ani doma se toho nezbavím.
Nejlepší je si o tom s někým promluvit, i když třeba nechceš. Protože dusit to v sobě vážně nemá cenu a bude to ještě horší.
No, nebudu to tady teď řešit. Jen chci, abys věděla, že jsou i lidi co tě nebudou odsuzovat jen proto jak se oblíkáš nebo chováš :-) .

2 Naruto rpg hra Naruto rpg hra | Web | 21. listopadu 2012 v 21:42 | Reagovat

ahoj máš ráda naruta?a chtěl/a bys sis v takovým světě zahrát?tak příjď na tuto stránku http://naruto-hraj-tu.blog.cz/ a zaregristruj se :)

3 Tarei Tarei | Web | 29. listopadu 2012 v 20:22 | Reagovat

Takhle se cítíš? T.T No tak, vzchop se a dej ze sebe vše co umíš! Já si po světě chodím tak jak to mám ráda a ať si lidi myslí co chtějí!
Probojuj se vlky a všechny je udusej! ;) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama