Wolf's rain

24. září 2010 v 11:30 | Baka - chan |  Recenzewr
Anime, které poznamenalo můj život natolik, že si ho bez něj nedovedu představit, mé první odstartování éry otaku, další pohon lásky k vlkům a hlavně nádherná inspirace, kterou v sobě doteď nosím a kterou občas pomálu vložím do některých povídek - příběh, který mě vtrhl do děje a nutil mě se dívat dál a dál. Wolf's rain je prostě něco... co nemůžu popsat pro mě je to dokonalé, pro mě je to moje Bible a kdo ho uvidí, už zpoloviny tak nějak pochopí, co se mi většinou honí hlavou za nápady, pochopí, na jaké bázi se nachází zmatek v mé duši a proč moje chorobná láska k vlkům je tak nesmrtelná. Toliko ke mně.


První trailery a ukázky jsem shlédla ještě když jsem chodila do páté třídy na základku.
Hledala jsem nějaké pěkné video o vlcích - vlastně jsem se chtěla podívat, jak se takový vlk vykreslí a vystínuje. Všichni to znáte, na videu je akorát papír, jistý člověk tam mluví a doprovází vás od prvních kroků až do konce. Jo, tehdy jsem ty vlky vážně kreslit neuměla. A řekla jsem si, že se je kreslit naučím.
Po projetí pár takových videí jsem našla jedno, které tam jaksi nespadalo. Byla to nějaká ukázka, trailer nebo tribute k nějakému kreslenému příběhu. Byla k tomu puštěná hudba od Breaking Benjamins - Shadow of the wall.
Zde to je, pro zajímavost:

První minutu jsem jen třeštila oči,co to má být - a zjistila jsem, že to prostě nemohu nazvat kreslenou pohádkou - nešlo to, vždyť tam každých pár vteřin vystříkla krev, člověku se do tepny zakousla rozzuřená šelma a všude samý boj. Nějak to mnou prohánělo vlny energie. Chtěla jsem někam běžet, křičet a zase běžet.

..


Už začátek vás pohltí do poněkud temné atmosféry zabývající se otázkou bytí lidí, vlků a dalších bytostí na tomto světě.
,,Vlci byli vyhubeni před 200 lety." říká se mezi lidmi. Ne všichni tomu ale věří. Důkazem toho je jejich lovec Quent Yaiden, který má za to, že to oni zničili jeho rodnou vesnici a pozabíjeli lidi.
Pak jsou tu lidé, kteří věří, že existuje ráj, jen ho najít. Věří tomu ti největší chudáci, ale i lidi z těch nejvyšších vrstev - aristokrati. A říká se, že vlci vědí, jak ho najít. Najdou ho?
Čtyři z nich se sejdou v upadlém a mrtvém městě Freeze. Cosi je sem přitahovalo. Shodou náhod se totiž na onom místě laborantům podařilo vytvořit květinovou dívku - Chezu, která je schopna ráj vycítit a ukázat cestu k němu.

,,Květinová dívka a vlk se navzájem volají. Je to něco, na co mohli pomýšlet ti nejstarší mudrcové."

Jenomže vlci nejsou jediní, kdo touží po ráji. Po chvíli se dva z nich setkávají s aristokratem Darciou, který si květinovou dívku odnese do svého paláce protože doufá, že ona probudí zpět k životu jeho lásku Hamonu.
I když je každý ze čtyř vlků úplně jiné povahy s úplně jinou minulostí, dohodnou se, že půjdou hledat Chezu spolu a dostanou se do ráje. Obzvlášť jeden z nich nijak netouží po společnosti, protože zatím jakékoliv své ostatní společníky jen využíval a šel si vlastní cestou, ale i on se nakonec podvolí.
Vydávají se na cestu, kde riskují život každý den, nejedí, nespí, hodlají jít, dokud nenajdou nějaké vodítko. Dostanou se do malého městečka u oceánu, kde zjistí, že byli další, miliony dalších, kteří se pokoušeli najít ráj, ale nepodařilo se jim to. Museli proto zůstat v tom špinavém městě a po večerech si vydělávat ve své vlčí podobě tažením nákladu na vlakovém nádraží.
Jednou květinovou dívku už najdou a zdá se, že je povede a všechno dopadne dobře, jenže Darcia se nehodlá vzdát a znovu si ji přivlastní. Vlci se nevzdávají a hledají dál.
V průběhu děje si k sobě nakonec vytvoří pouta, a i ten největší drsňák z nich s nimi nakonec bude táhnout za jeden provaz a věřit jim.

Svět se začíná ale chýlit ke konci, roli v příběhu budou hrát i další aristokrati, svou bude mít také lovec Quent s jeho psem Blue a laboranti Cher a Hubb, kteří také chtějí dívku zpátky, Darcia je čímdál šílenější a podlejší a nevzdává se myšlenky ráje, který otevře on sám, jenomže stejně neoblomní jsou i vlci, kteří věří, že má být po právu jejich, navíc je květinová dívka nejpříznivěji nakloněná k nim, protože se s vlky "navzájem volá".

Nádherné bojové výpady vlků, napětí, které vás donutí to zhlédnout do konce, bezchybná skládačka, kterou dáte dohromady jen, když se podíváte na všechny díly, dokonale propracované prostředí postapokalyptického světa na pokraji zániku - to je Wolf's rain.
Každá postava tam má svou roli a své "poslání", žádná tam není navíc (a ani o těch, které potkávali na své cestě, se to moc říct nedá).

Anime můžu doporučit milovníkům vlků, bojů, smyslných příběhů, fantastického ztracena zborcených měst. Mockrát jsem v recenzích četla, že tento film není moc vhodný pro slabé povahy. I když já o sobě vím, že jsem hodně slabá povaha (podle toho jak se to vezme), v tomto případě jsem nemohla dělat nic jiného, než si WR celé od začátku do konce vychutnat. Ale jak to dolehne na vás, to nevím. Chyb tam najdete minimum, rozhodně vás neotráví hromada fillerů (jak tomu je například u Naruta nebo Bleach) Jsou tam nanejvýš čtyři, které vám znovu shrnou příběh hrdinů ale pokud vás nezajímá jejich minulost a příběh znovu podaný z jejich pohledu, můžete to rovnou přeskočit protože jsou to jediné dílky, které do skládanky až tak nezapadají. A znovu musím připomenout úžasnou grafiku a propracované prostředí.

Zde se můžete podívat, pokud chcete video v plné kvalitě postahovat do počítače a později si třeba nádherné anime zopakovat. Dabing je japonský a titulky anglické. http://www.realitylapse.com/videos/wolfsrain.php
http://serialy.sleduj.org/viewtopic.php?f=178&t=627 - a zde jsou titulky české ale všechny díly tam nenajdete.
Proto zde http://www.manga.cz/preklady/series.php?serie_id=132 - si stáhněte české titulky.

Ano, je to složité a já jsem to viděla v anglickými titulky, pak mě to stálo půlrok (!) hledání a mohla jsem všemu pořádně rozumět. Nebo prostě neumím hledat. :D Tohle anime není moc známé, proto české titulky nenajdete na každém rohu jako například u Naruta.


Jdete do toho? Je to na vás.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bara bara | E-mail | 18. ledna 2011 v 15:27 | Reagovat

ahoj...hele ja nemuzu najit jak se ten film jmenuje..ja si ho chci stahnot ...az si tohla prectes tak mi co nejdriv napisna facebooku sem jako bara zemanova ae nejdu tam videt tak se nezlob

2 bara bara | E-mail | 18. ledna 2011 v 15:32 | Reagovat

cau to sem zase ja...hele uz sem to nasla ae nejde mi to zpustit protoze tu je jen clanek...a ty si to videla...kdyztak mi rekni kde si to nasla :-|

3 Baka - chan Baka - chan | Web | 18. ledna 2011 v 17:12 | Reagovat

Přidám si tě a tam ti dám odkazy,nehcápu,proč je to tak zasraný a nemůžu sme nic napsat.. takže je mi líto až na FB,sem nasraná :-D

4 Anežka Anežka | 7. září 2012 v 17:25 | Reagovat

Ahoj, nenapsala by jsi sem ty odkazy?

PROSÍÍM

dík ;-)

5 Anežka Anežka | 10. září 2012 v 17:39 | Reagovat

Ahoj, přidš si mě taky na FB? jsem Anežka Malá  a mám tam fotku levharta sněžnýho...

6 Baka - chan Baka - chan | 14. září 2012 v 14:32 | Reagovat

[5]: Promiň, nemůžu je aktuálně nalézt, ale slibuju, že ti to pošlu co nejdříve.. :)
Přijmi moji žádost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama