Spice and wolf

24. září 2010 v 12:50 | Baka - chan |  Recenze


Velmi zajímavě podané anime z dřívější doby.
Toto mi trvalo zhltnout trochu déle, jelikož některé díly byly trochu nudné. Dobrá, přiblížím vám to trochu více:

Roztomilá vlčí holka s ouškama a ocáskem se jednou rozhodne přespat mezi kožešinami ve voze obchodníka jménem Lawrence. Ten je k smrti vyděšený, když se mu něco takového vynoří zpod kožešin, ještě si zívne a dále spustí dlouhou vlčí píseň. Ejhle! Ona je to vlastně Horo - uctívaná bohyně zdejšími lidmi.
Vlčí holka žádá obchodníka o to, aby jí dovolil cestovat s ním až do jejího domova na severu, odkud pochází.

Jak cestují, více se sbližujeme s povahou Horo a toho mládence. Lawrence je zamlklý, klidný ale dovede být i odvážný a vychytralý, pokud jde do tuhého. Zatímco Horo je hlučná, vysmátá a malinko rozmazlená a urážlivá. To ale dokáže odčinit její roztomilost a to, že Lawa dostane z kdejaké bryndy.

Horo se pořádně "ukáže" až v sedmém díle, kdy obchodní záležitost oba dostane do pořádného průšvihu a ten se ona rozhodne vyřešit tesáky a drápy.

Mladá vlčice se dostane do konfliktu i s Lawrencem, který ji v záchvatu zuřivosti a prudkosti nečekaně uhodí - to mu ona nehodlá odpustit. Dlouho se ale zlobit nevydrží - stále ho potřebuje k tomu aby se dostala na sever ale poději zjišťuje, že ji k němu něco poutá a že je pro ni stále těžší se od něho odloučit. Mezi nimi se začne tvořit zvláštní vztah.

Anime jsem shlédla celé a chystám se na druhou sérii. Je pravda, že zdlouhavé obchodní záležitosti, které se táhnou několik dílů za sebou mohou kdekoho odradit - ale já když už něco začnu, tak to také dokončím. V nudnějších dílech to oživoval Hořin (fakt nevím, jak se to skloňuje :D) adrenalin a fanatičnost do jablek a piva. (Aneb nejen Ryuuk šílí z jablek) Pořádná vlčice se ale projeví v sedmém dílu a nakonec v těch úplně posledních.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 29. června 2011 v 7:33 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 1. září 2011 v 18:47 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

3 Baka - chan Baka - chan | 1. září 2011 v 21:51 | Reagovat

[2]: Ty nechutnej spamere!
Stáhnu tě z kůže za živa,jestli sem ještě jednou vlezeš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama