Září 2010

Naděje

24. září 2010 v 12:55 | Majíí
Naděje je jediná záchrana,když jsi úplně na dně ale taky pěkná mrcha.


Když jsi na dně,vynese tě nahoru jako na zádech fénixe a to je to nejkrásnější,
co můžeš zažít. Letět na tom ptáku směrem nahoru,cítit,jak tě vynáší až do nebe.


Když jsi ovšem nahoře a libuješ si,jak ti to všechno jde,stáhne tě dolů,jako vodní příšera
malou nevinnou holčičku,která se šla koupat do jezera. To je zase to nejhorší,co se ti může stát,
zdá se ti,že padáš tak hluboko,že už to není možné,padáš takovou rychlostí hluboko a marně se
snažíš vrátit ty chvíle,kdy jsi byl nahoře ale už to nejde.


Naděje je jako lékárnička,zachrání tě na poslední chvíli.

Má ale ještě jednu stránku,tu špatnou. Jdeš přes přechod a najednou vidíš záblesk auto a v tu ránu ležíš na zemi v kaluži krve. Takovou ránu do života,může udělat jedině naděje. Žiješ si,nastane zvrat a..padáš dolů


Naděje dokáže dávat a brát životy. Naděje může být spojena se smrtí ale stejně tak i se životem.
Ale jedno je jasné:

Když jsi na dně,nemůžeš nikam jinam než nahoru.

cheza

Spice and wolf

24. září 2010 v 12:50 | Baka - chan |  Recenze


Velmi zajímavě podané anime z dřívější doby.
Toto mi trvalo zhltnout trochu déle, jelikož některé díly byly trochu nudné. Dobrá, přiblížím vám to trochu více:

Roztomilá vlčí holka s ouškama a ocáskem se jednou rozhodne přespat mezi kožešinami ve voze obchodníka jménem Lawrence. Ten je k smrti vyděšený, když se mu něco takového vynoří zpod kožešin, ještě si zívne a dále spustí dlouhou vlčí píseň. Ejhle! Ona je to vlastně Horo - uctívaná bohyně zdejšími lidmi.
Vlčí holka žádá obchodníka o to, aby jí dovolil cestovat s ním až do jejího domova na severu, odkud pochází.

Jak cestují, více se sbližujeme s povahou Horo a toho mládence. Lawrence je zamlklý, klidný ale dovede být i odvážný a vychytralý, pokud jde do tuhého. Zatímco Horo je hlučná, vysmátá a malinko rozmazlená a urážlivá. To ale dokáže odčinit její roztomilost a to, že Lawa dostane z kdejaké bryndy.

Horo se pořádně "ukáže" až v sedmém díle, kdy obchodní záležitost oba dostane do pořádného průšvihu a ten se ona rozhodne vyřešit tesáky a drápy.

Mladá vlčice se dostane do konfliktu i s Lawrencem, který ji v záchvatu zuřivosti a prudkosti nečekaně uhodí - to mu ona nehodlá odpustit. Dlouho se ale zlobit nevydrží - stále ho potřebuje k tomu aby se dostala na sever ale poději zjišťuje, že ji k němu něco poutá a že je pro ni stále těžší se od něho odloučit. Mezi nimi se začne tvořit zvláštní vztah.

Anime jsem shlédla celé a chystám se na druhou sérii. Je pravda, že zdlouhavé obchodní záležitosti, které se táhnou několik dílů za sebou mohou kdekoho odradit - ale já když už něco začnu, tak to také dokončím. V nudnějších dílech to oživoval Hořin (fakt nevím, jak se to skloňuje :D) adrenalin a fanatičnost do jablek a piva. (Aneb nejen Ryuuk šílí z jablek) Pořádná vlčice se ale projeví v sedmém dílu a nakonec v těch úplně posledních.

Ginga Densetsu Weed

24. září 2010 v 12:32 | Baka - chan |  Recenze

Druhé anime, které jsem shlédla ještě jako bláznivá dětská dušička fascinovaná šelmami, vlky... nebo jak to říci... Hledala jsem něco blízce podobného Wolf's rain. A našla, i když ne úplně. Svým způsobem to podobné je. V množství krve, vyceněných tesáků a bojů na každém kroku.

Na druhé straně to vypadalo jako směšné pokusy pejsků, a aby toho nebylo málo, vedených malým roztomilým a trochu tvrdohlavým pejsánkem, který měl ve vůdcovství jedině to štěstí, že je syn svého otce a dále po něm zdědil asi tak jen roztomilá očíčka (nepočítaje bojový útok Zetsu Tenrou Battouga, který se stejně naučil od Tesshina).

Sympatické mi byly nanejvýš tři postavy,které bojovaly až do úplného vyčerpání a dvě z nich až do hořkého konce bez potupného podlézání, stojíc si za svým přesvědčením a pravdou. To jest - Jerome, John a Gin. Našli by se tam i další, ale zbytek už jsou podle mě jen směšní psí svalovci, hrubiáni a tupci. Zvířata tam mluví, jednají jako lidé a mají lidské vlastnosti.


Když mi bylo poněkud méně, tohle anime jsem bez okolků zbožňovala. Pokud ale i teď zůstaly nějaké sympatie, jedině v těchto třech postavách a "pořádných dílech", kde se nevyskytují debilní dialogy. Připočteme k tomu ještě to, že jsem fanatik do krve - znovu dodám, že té je tam víc než dost.

To ostatní jsem tu už popsala - anime, kde se vyskytují jedině zvířátka a lidé vážně jen zřídka.

Řekněme,že jsem objevila poněkud kvalitnější kusy, které jsou lépe propracované a hlavně baví pěkný dav lidí (mluvím tu o Narutu, Bleach, Another, Death note, SAO, SnK a tak dále (pochopitelně taky Wolf's rain ale to tolik lidí nezná). Pokud se budeme bavit o GDW, znát to bude tak 10% lidí ze sta.

Už jen proto, že v tomhle příběhu nevystupují lidé, a když už, tak ve vedlejších rolích, je GDW celkem neobvyklý a zajímavý kousek. Spoustu věcí mě na něm uchvátilo, ale také u dost dalších jsem byla poměrně vyvedená z míry a zdály se mi až přehnané.

A ne, hlavní hrdina Weed nemá opravdu nic společného s marihuanou. :D

Wolf's rain

24. září 2010 v 11:30 | Baka - chan |  Recenzewr
Anime, které poznamenalo můj život natolik, že si ho bez něj nedovedu představit, mé první odstartování éry otaku, další pohon lásky k vlkům a hlavně nádherná inspirace, kterou v sobě doteď nosím a kterou občas pomálu vložím do některých povídek - příběh, který mě vtrhl do děje a nutil mě se dívat dál a dál. Wolf's rain je prostě něco... co nemůžu popsat pro mě je to dokonalé, pro mě je to moje Bible a kdo ho uvidí, už zpoloviny tak nějak pochopí, co se mi většinou honí hlavou za nápady, pochopí, na jaké bázi se nachází zmatek v mé duši a proč moje chorobná láska k vlkům je tak nesmrtelná. Toliko ke mně.Naruto

24. září 2010 v 11:04 | Baka - chan |  Recenze
Nenáviděné i milované Naruto.
Kolem něj se rojí spoustu názorů. Že je to zkrátka základ, že je super, že je dobré a nebo, že je spíš špatné, ne-li "s*ačka". Dokonce, dá se říct, vznikla i samostatná skupina, které někteří hanlivě říkají Narutardi. Není divu, Naruto je jedno z nejpopulárnějších a vůbec prvních anime, které se dostalo i k nám díky vysílání v televizi. I když musím říct, že pro český dabing a cenzuru na Jetixu nemám slušného slova. :D Proklínám ty, co to dostali takto zpracované dětičkám do všech českých televizorů, což jim natlouklo do hlaviček názor značně negativní. To ale není důležité...


Na první pohled uřvaný liščí kluk s dokonale absurdními sny.

Dále ale zjišťujeme obrovskou sílu jeho vůle proto aby se mu splnily. Vlastně už si ani nepamatuju, jak jsem se k tomu dostala - ale jelikož jsem už měla nějaká anime shlédnutá, nehryzala jsem si nehty s tím "co to zas jako bude za krávovinu a jestli mě přitom někdo načape"... Fajn - první díl, názor takový: No comment. Mé druhé já mě ale přemlouvalo ať se koukám dál, že se aspoň budu mít čemu smát.

Jak ale šly série za sebou, smála jsem se čímdál míň naivitě tohoto blonďáčka a čímdál víc opravdu vtipným scénám, navykla jsem si na ten druh humoru nijak zvlášť otřepaný a zjistila jsem - vždyť já už to sleduju.

S trochou znalostí v kebuli jsem se pak přemístila na Konohu.cz. Nepřihlásila jsem se však, jen jsem to tam prolézala jako krysa kanály kvůli povídkám a FA a po přihlášení tato stránka brzy patřila mezi mé nejdůležitější. Tehdy jsem vůbec nevěděla co to je kvalita a Mary Sue. :D Taky jsem s Narutem poznala yaoi (Proklínám tě, Naruto! :D).

Nenáviděla jsem Sasukeho... vážně jsem ho nesnášela. Nějak nemůžu vyvodit důvod ale k srdci mi moc nepřirostl.. největší spratek hned po Růžovlasém praseti. Takže Uchihové - palec dolů!
Jenže! Pak se na scéně objevil Ity a nějak se to ...zvrtlo :D Zjistila jsem,jaké množství krve společně se slinami končí na mé klávesnici při pohledu na něj a palec se zvolna zvedal nahoru. Dále se mi do kebule dostalo více vědomostí o Sasukeho dětství a nepatrně i historii Uchihů.. (nepřehánějme, jelikož já si z jejich historie pamatuju asi tak černý vlasy, červený oči a domácí zabíjačku) Malinko jsem s tím spratkem soucítila.. ale protože si u mě první místo získal Ity, nesoucítila jsem tak moc. :D

Čekám až panu Kishimotovi dojdou nápady, protože to, co se tam poslední dobou děje..! :D
Ale zdá se.. že to neskončí ani za sto let, což je svym způsobem dobře, protože Narutardi by chcípli.
Díky Narutu jsem taky na Konoze poznala jednu mou mně velmi drahou osobu, bez které bych si to teď moc nedovedla představit. A ta jednou řekla: "Naruto je jako chili. Jednou se ho přejíš a je ti vážně hodně dlouho zle. Ale po čase už zase budeš chtít cítit tu pálivou chuť na jazyku."

Vlci - Hierarchie

15. září 2010 v 11:00 | Baka - chan |  Vlci
Vlčí smečka je obvykle tvořena rozšířenou rodinou a jen zřídka má více než 20 členů. Ve smečce je většinou 6 až 8 dospělých jedinců,které vede dominantní pár,samec alfa a samice alfa.Obyčejně jsou to jediní vlci ve smečce,kteří mají mladé,a ostatní dospělí vlci jsou zpravidla jejich potomky z předešlých let,kteří však nemají vlastní teritoria.Vlci jsou velmi společenská zvířata se silným instinktem pro spolupráci a vysoce vyvynutým smyslem pro společenský řád.Na vrcholu společenského žebříčku smečky stojí pár alfa,přičemž samec je v tomto páru mírně dominantní.Všichni ostatní jsou těmto vůdcům podřízeni,přičemž i mezi sebou dodržují přísný společenský řád.Jestliže jeden z alfa páru chybí,nastoupí na jeho místo jiný člen smečky,ale přestože vlci mezi sebou o toto postavení soupeří,k vážným zápasům dochází uvnitř smečky jen zřídka.Rvačka by mohla vést k poranění ,a tím k oslabení síly celé smečky ,takže souboje jsou víceméně simbolické.Každý vlk zná přesně své postavení,které všaknení trvalé.Pokaždé,když se smečka sejde,provádějí její členové znovu společenské rituály.Jendak proto,aby se posílilo sebevědomí vlků,ale také proto,aby se prověřilspolečenský řád.Občas dojde k přeskupení smečky,vysoce postavený vlk klesne mezi řadové členy a na jeho místo se dostane jiný člen smečky.Sesazený jedinec se může dostat do tak špatné pozice,že nakonec smečku opustí.

Vlci - Teritorium

15. září 2010 v 10:59 | Baka - chan |  Vlci
Nejmladší,nejníže postavený jedinec často opouští smečku a vydává se do divočiny s nadějí,že najde další osamělé vlky a založí novou smečku.Tito osamělí vlci,většinou mladí samci ,často překonávají obrovské vzdálenosti.Osamělí vlk se pohybuje velmi tiše a opatrně a pečlivě se vyhýbá teritoriím jiných smeček.Setkání s cizí smečhou by pro něj mohlo být osudné.Členové smečky jen zřídka bojují mezi sebou,ale neváhali by se spolčit proti osamělému vetřelci a zabít jej.I když se mu podaří vyhnout se setkání se smečkou,osamělí vlk často zabloudí na pozemky farmářů,roztrhá ovci a je zastřelen. Na podzim a v zimě vlčí smečka putuje do území rozšířeného teritoria ,kterému říkáme domácké území .V lesních oblastech,kde je dostatek kořisti ,má domácí území obvykle rozlohu méně než 100 km. čtverečních ,ale je-li kořist vzácná,může být desetkrát větší.Vlci,kteří loví v Arktické tundře soby ,sledují kořist,při jejich každoročních přesunech,a urazí tak obrovské vzdálenosti - ve skutečnosti každé sobí stádo má jednu vlčí smečku.Jedna vlčí smečka,kterou vědci sledovali na Aljašce,urazila během šesti týdnů vzdálenost přes 1 100km.,přičemž se pohybovala po území o celkové rozloze 13 000 km.čtverečních.

Vlci - vzhled a populace

15. září 2010 v 10:57 | Baka - chan |  Vlci
Vlk je v součastnosti největší psovitá šelma.Vlci patřili dříve mezi nejrozšířenější savce na zemi.Ale dlouhá léta pronásledování jako soupeřů lovu a vrahů ovcí a také pověra o tom,že požírají lidi,je vyhnala do vzdálených lesů a hor.Díky své inteligenci ,vynalézavosti a přizpůsobivosti je vlk pravděpodobně nejvíce rozšířeným savcem.Šedí vlci se dříve běžně vyskytovali po celé severní polokouli v mnoha různých typech prostředí - od plání a lesů v nížinách přes drsná pohoří a vyprahlé polopouště až po ledovou arktickou tundru.Aby přežili v těchto odlišných prostředích,naučili se vlci využívat rozličné zdroje potravy,počínaje hmyzem a drobnými hlodavci a konče mohutnými bizony,losy,pižmony.Mezi dravci se jim vyrovná jen málokdo,ale jejich způsob života jim přináší jednu obrovskou nevýhodu: Vlci musí totiž neustále soupeřit s člověkem a v tomto nerovném boji nevihnutelně prohrávají na celé čáře. To dokazuje zabití posledního vlka v Anglii již počátkem 16 stol.,v Irsku koncem 17stol .Také z ostatních Evropských zemích vlci brzi zmizeli.Dnes žijí na zemi dva druhyvlků.Červený vlk žil kdysi na celém území jihovýchodu Spojených států,ale dnes je velmi vzácný a hrozí jeho úplné vyhubení. Oproti tomu šedý vlk je stále rozšířený na území Kanady,Aljašky,východní Evropy,Skandinávie,Ruska,Středního východu,střední Asie a Sibiře.Ale i jeho populace je velmi řídká.Existuje několik druhů vlka šedého,mezi nimi polární vlk,lesní vlk severoamerických lesů,stepní vlk,žijící v pouštích Asie a vlk obecný,který se stále ještě toulá v lesích a horách východní Evropy a Skandinávie.Stepní vlk je štíhlé zvíře s bledou srstí ve srovnání s šedým vlkem východní Evropy a Severní Ameriky.Polární vlk žijící v severní tundře je větší a má hustou bílou srst.